«Χ» στη Νέα Σμύρνη «Διπλό» του ΠΑΟΚ με ανατροπή, νίκες για ΠΑΟ, Λεβαδειακό

«Διπλό» του ΠΑΟΚ με ανατροπή, νίκες για ΠΑΟ, Λεβαδειακό
  (Φωτογραφία:  Intime )

Aθήνα
Σε έναν αγώνα με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη (Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-2) στον τελευταίο αγώνα της ημέρας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.

Στον πρώτο Κυριακάτικο αγώνα, πιο δύσκολα από ό,τι θα περίμενε και ο πιο απαισιόδοξος οπαδός του, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Πλατανιά στη Λεωφόρο και μάλιστα χάρη σε ένα ελαφρώς τυχερό γκολ του Ατζαγκούν στο 45’+ (Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 1-0). Δοκάρι είχε ο Μπεργκ στις αρχές του β’ μέρος, αλλά πολλές τελικές οι Κρητικοί στο ματς.

Με τον Μάντζιο να βρίσκει δίχτυα δύο φορές, ο Λεβαδειακός επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης (Λεβαδειακός - Αστέρας Τρίπολης 2-1), ενώ ο Πανιώνιος αν και είχε το προβάδισμα έμεινε για μεγάλο μέρος του αγώνα, ισοφαρίστηκε από τον Πανθρακικό στις καθυστερήσεις (Πανιώνιος - Πανθρακικός 1-1).

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα, όπου η ΑΕΚ αντιμετωπίζει στη Βέροια την τοπική ομάδα.